גם לאהבה יש שפות

זוגיות מספקת עוזרת לשני בני הזוג להרגיש אהובים.

אבל רבים מאיתנו מעניקים אהבה בדרך שעוזרת לנו להרגיש אהובים ולא בהכרח בדרך שעוזרת לבני זוגנו להרגיש אהובים.

לדוגמה – מישהו שמילות הערכה ממלאות אותו באהבה יגיד לבת זוגו כמה שהיא נפלאה ואיך שהוא מעריך אותה, אבל היא בכלל מרגישה אהובה כשהוא נוגע בה.

או, מישהי שמרגישה אהובה כשהיא מבלה זמן איכות עם בעלה ולכן מנסה להראות לו את אהבתה על ידי יצירת הזדמנויות לבילוי משותף, אבל הוא בכלל מרגיש אהוב כשהיא עושה דברים בשבילו.

וכך, למרות שהם מביעים אהבה, בני הזוג שלהם לא מרגישים אהובים. פספוס.

כדי למנוע את הפספוס הזה, ולוודא שאלה שאנחנו אוהבים אכן מרגישים אהובים, חשוב ללמוד מהי שפת האהבה שלהם.

על פי ד"ר גרי צ'פמן יש לנו 5 שפות אהבה: זמן איכות, מילים מחזקות, מתנות, מעשים ועזרה, מגע גופני.

אם שפת האהבה שלכם היא זמן איכות, תרגישו משמעותיים כשהפרטנר שלכם מעניק לכם תשומת לב מלאה. מקשיב באמת. שומר על קשר עין. מהנהן בזמנים הנכונים. ומשתף בעולם הפנימי שלו.

אם שפת האהבה שלכם היא מילים מחזקות, מחמאות ימלאו אתכם באהבה. אס.אמ.אס קצר שמביע תשומת לב יפתח לכם את הלב. מילות עידוד יחזקו אתכם מאוד. ומצד שני הערה מעליבה תפגע עמוק.

אם שפת האהבה שלכם היא מתנות, אז חפץ (אפילו קטן, סימלי) שתחזיקו בידכם יראה לכם שחשבו עליכם, שהשקיעו בשבילכם. ומצד שני, אם ישכחו להביא לכם מתנה לארוע חשוב (יומולדת, יום נישואין…) תפגעו מאוד. זוהי לא חומרנות, אלא תשומת לב לרגש, מחשבה ומאמץ שנותן המתנה מביע על ידי נתינתה.

אם שפת האהבה שלכם היא מעשים ועזרה, אתם תרגישו אהובים כשמכינים לכם ארוחה, או עושים בבית דברים שחשובים לכם. מצד שני, אם בן/בת הזוג שלכם יראו לכם עצלנים, לא עומדים בהבטחה לעשות משהו בשבילכם, או גורמים לכם לעוד עבודה, זה יגרום לכם להרגיש לא חשובים, ולא אהובים.

אם שפת האהבה שלכם היא מגע גופני, אתם תימסו מחיבוק, תתמוגגו כשתחזיקו ידיים, ואפילו מגע רגעי ימלא אתכם באושר.

אז איך מגלים מה שפת האהבה שלכם?

אפשר לגלוש לאתר www.5lovelanguages.com ולמלא שאלונים קצרים.

או/וגם, (ולדעתי עדיף) אפשר לשבת כמה דקות ביחד ולשאול זה את זו – "מה גורם לך להרגיש אהוב/ה?". את שואלת, והוא עונה "אני מרגיש אהוב כש…". ואז הוא שואל, ואת עונה "אני מרגישה אהובה כש…". וממשיכים לשאול 5 פעמים לפחות.

בסוף התרגיל תכירו זה את זה יותר טוב, ותדעו איך להביע אהבה בדרך יותר אפקטיבית, כזאת שאשכרה תגרום לבן/בת הזוג שלכם להרגיש אהובים.

ומה יותר חשוב מזה?