צרכים

על מה זוגות רבים?

על הוצאת כספים. על סדר וניקיון. על חינוך הילדים. על מי עושה יותר בבית. על כמה זמן מבלים ביחד… דברים קטנים שמשקפים צרכים גדולים. צורך בבטחון. צורך בהזנה. צורך בשייכות. צורך בעצמאות וחופש. צורך בכבוד והערכה. צורך בהגשמה עצמית. ועוד…

אז לפעמים רבים על הכלים, אבל בעצם היא רוצה להרגיש שהיא יכולה לסמוך עליו ולנוח, והוא רוצה לשמור על העצמאות והחופש שלו. ולפעמים רבים על כסף, אבל בעצם הוא רוצה להרגיש בטוח, והיא רוצה להרגיש שייכת. או שרבים על כמה זמן מבלים ביחד, אבל בעצם היא רוצה להרגיש רצויה, והוא רוצה שיכבדו את המרחב שלו ויאפשרו לו בחירה.

כדי לשמור על זוגיות מספקת עדיף לא להתפשר. כן, כן, אני יודע שלימדו אותנו שזוגיות זה להתפשר. אני לא מסכים עם זה. התפשרות עלולה להביא למרמור וטינה. לדעתי צריך תמיד לשאוף למצבי win-win, בהם שני בני הזוג מרגישים מסופקים.

זה דורש יצירתיות ושיתוף פעולה, אבל כמעט תמיד אפשר להגיע לזה. אם מקפידים להיות מחוברים וחברותיים. ואם משתדלים להאיט, להתבונן, לשים לב מה קורה מתחת לפני השטח. ומעזים להיות חשופים, לשתף זה עם זה מה שגילינו ("מקודם, עם הכלים כשצעקתי…, האמת היא שפחדתי שאני לא רצויה…", או "מאמי, אתמול שרבנו על הניקיון…, בעצם הרגשתי לא מוערך…").

זה דורש להעיז להיות בקשר. גם אם אתם מפחדים להיפגע. גם אם אתם מפחדים שהצורך שלכם לא יכול להתמלא. להעיז להתחבר, לתקשר, להיחשף, ולא לוותר עד שמוצאים פתרון שמספק את שניכם.