גם לזוגיות יש חשבון בנק

גם למערכות יחסים יש חשבון בנק. חשבון בנק רגשי.

כשיש כסף בחשבון, אנחנו מרגישים קרובים זה לזה, ומסוגלים להתגבר על פגיעות קטנות בקלות יחסית. כשאין כסף בחשבון, כל דבר קטן מפעיל אותנו וגורם למריבה. ולא רק זה, כל מריבה מושכת עוד כסף מהחשבון. משיכות כאלה קורות כל יום, אז חשוב מאוד להקפיד להפקיד כסף בחשבון כל יום, כדי שלא נגיע למינוס שמשמעו ריחוק וטינה.

איך מפקידים כסף בחשבון? על ידי פעולות שיוצרות קשר – מבט בעיניים, ליטוף, לעשות משהו בשבילו, להביא לה פרחים, וכו'. הפקדות גדולות של כסף בחשבון הזוגי הרגשי נעשות כשאנחנו מרגישים ממש מחוברים – שיחה טובה בה שנינו קשובים זה לזה, סקס טוב בו שנינו קשובים זה לזה…

עוד דרכים פשוטות להפקדות גדולות הן: התנצלות והכרת תודה. כשאנחנו מוותרים על המגננות וההסברים, ומתנצלים על משהו שעשינו שפגע באחר, אנחנו מפקידים זהב בחשבון. ההתנצלות צריכה להיות אמיתית. כזאת שגורמת לנו להרגיש חשופים, פגיעים. וצריך לוודא שבן/בת הזוג באמת מקבלים את ההתנצלות, אחרת אין הפקדה.

הכרת תודה היא דרך אפילו עוד יותר קלה להפקיד כסף בחשבון. יותר קלה כי לא צריך להיות מאוד חשופים בשביל להכיר תודה. ועם קצת מאמץ תמיד אפשר למצוא משהו באחר שאנחנו מכירים עליו תודה, אפילו אם אנחנו כועסים או פגועים.

בכלל הכרת תודה היא תרגול שמביא להחזר מאוד גבוה יחסית להשקעה. אנשים שמתרגלים הכרת תודה באופן קבוע חווים יותר רגשות חיוביים, מרגישים יותר חיות, הם יותר אדיבים וחומלים, ואפילו מערכת החיסון שלהם חזקה יותר משל כאלה שלא מתרגלים (http://www.happify.com/hd/the-science-behind-gratitude/).

אז יאללה, לכו להשקיע… תמצאו כמה דקות הערב ותגידו לבן/בת הזוג 3 דברים שאתם מכירים לו/ה תודה עליהם.